יוצאים לדרך

מאיפה באה ההשראה?

בפוסט הקודם, ממש פה, סיפרתי על שיפוץ שהתחלתי לא מזמן,עבור משפחה צעירה עם שלושה ילדים. הם קנו דירה, ולפני המעבר ביקשו לחדש אותה,לפתוח את המטבח ולהחליפו בחדש, ולשנות את המרחב הציבורי שלה. 

אז איך מתחילים? בכל פרויקט, קטן או גדול, עוד הרבה לפני שאני ניגשת לשרטוטים אני יושבת עם הלקוחות ומבררת איתם מהם הצרכים המדויקים שלהם, מה סגנון החיים שלהם ואיך הם רוצים שהבית יתמוך בו, וכמובן מה מסגרת התקציב העומדת לרשותנו.

בנוסף אני שולחת להם שאלון מפורט, שעוזר לי לקבל את מלוא הפרטים והנתונים לצורך התחלת העבודה. מבקשת מהם לשלוח לי תמונות של בתים אהובים או כל השראה אחרת, יוצרת איתם לוח השראה, ובאופן כללי מעסיקה אותם במחשבות על הבית ורצונותיהם מהתכנון.

ואז העבודה עוברת אלי, וזה אחד השלבים היצירתיים והאהובים עלי ביותר. אני לוקחת את כל החומר ומעבדת אותו, ומכניסה למשוואה את החלק השני שלה שהוא הדירה הקיימת. מה ניתן לעשות? איך אפשר לתכנן מחדש? זהו ליבו של התהליך היצירתי, תכנון החלל ואופיו, אור ואויר, תנועה ומרחב, כולם נפגשים על הנייר או במסך המחשב.

בסופו של השלב הזה, הלקוחות מקבלים מספר חלופות אדריכליות לתכנון הדירה, ובוחרים את המועדפת והמתאימה להם ביותר.

ו… זהו. נבחרה התכנית הראשונית!

בהמשך נפרט אותה, נכין סט תכניות מפורט ומפרט עבודות, ונזמין מספר קבלנים מומלצים לתת הצעות מחיר לביצוע העבודה, אבל על החלק החשוב חשוב הזה, ועל כל הדברים החשובים שצריך לשים אליהם לב כשחותמים הסכם עם קבלן, ארחיב בפעם הבאה.

אם גם אתם רוצים להתחיל שיפוץ, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ולקבוע פגישת ייעוץ. פשוט הרימו לי טלפון, 054-7910900 , או לחצו פה למטה להשארת פרטים ואחזור אליכם בהקדם

נהנתם מהמאמר הזה? שתפו אותו עם חברים 🙂

אולי יעניין אותך גם

איך להתכונן לשיפוץ
מודל sight

מודל sight לעיצוב פונקציונלי הרמוני יפה ומדויק. אחרי הפוסטים הקודמים

דילוג לתוכן