נעים להכיר, מרב רינגל Studio Glyps ודוד ריינגוירץ "magnektik"

על אמנות ברזל עדינה ויפייפיה, ומערכת תלייה ייחודית

מרב רינגל "glyps" ודוד ריינגוירץ "magnektik"

צולם בסטודיו גליפס

אני שמחה לפתוח פינה חדשה באתר, בלוג מסעות להכרת הנפשות הפועלות בעולם היצירה המקומית.

אחד הדברים האהובים עלי בעבודתי (האהובה כולה, ברור) אלה הימים בהם אני יוצאת מהסטודיו שלי, ונפגשת עם בעלי מקצוע, יוצרים ואמנים.

במשך השנים יצא לי להכיר לא מעט יוצרים, וליצור חיבורים בין לקוחות לעבודות אמנות ועיצוב שקלעו בדיוק לטעמם.

כמו בכל תחום, גם בעולם הרחב הזה של יצירה ועשייה, או במילים של הדור החדש "עולם המייקינג" (טוב שאני מסתובבת בחוץ, כל יום לומדים משהו חדש..) יש המון מה ללמוד. המסורות הותיקות שפוגשות טכנולוגיות חדשות, הקשרים המקצועיים והחבריים, כולם יוצרים רשת של הקשרים שכשאנחנו מבינות  אותה, אנחנו נהנות מעוד המון רבדים של היצירה, אז מה לעשות? בשביל זה אני פה..

אז אני מניחה שעם הזמן אשתפר בכתיבה, בצילום ובעריכת הפוסטים, אבל כמו שאמר לי איש חכם פעם- "האויב של הטוב מאוד הוא המצוין". אז יאללה, נצא לדרך..

צולם בסטודיו גליפס

תמיד כשאני מכירה יוצר חדש, מענין אותי להבין ממנו איפה הכל התחיל.. במקרה של מרב רינגל, המייסדת המעצבת הבעלים והרוח החיה שמאחורי המותג "גליפס" הכל מתחיל ברצפת הייצור של מפעל תיבות הדואר של משפחתה בחולון.

מרב ניחנה בכשרון ומעוף, ובנתה בעשר אצבעות עסק מצליח שכולו על טהרת הייצור המקומי, כחול לבן. כאן למטה בסרטון תוכלו לראות את מרב מסבירה מעט על אחד הפריטים המקסימים שלה, אותו היא מכנה בצדק "תכשיט לבית". מרב החכמה מתעקשת לשמור על רמת מחירים נגישה, כך שכל אחד יכול ליהנות מעיצוביה.

ההכרות העמוקה של מרב עם החומר ועם עולם הייצור, באה לידי ביטוי בעיצובים החכמים שלה, שנעים בין דו לתלת מימד, כמו שהיא מסבירה נהדר בסרטון הזה.

(את הסרטון צילמתי במהלך סיור מקצועי בהנחיית המעצבת והמרצה שרון אלה. למתענינים בתחום מומלץ מאוד לעקוב אחרי הפעילויות שהיא מארגנת). 

בשבוע העיצוב במילאנו שיתקיים באפריל, ישתתף זו הפעם הראשונה ביתן עיצוב ישראלי שעוצר המעצב דן מוקטל. בנבחרת המעצבים בביתן חברה גם מירב, שתציג את מוצרי גליפס כנציגים איכותיים של העיצוב הישראלי המקומי. שאפו ובהצלחה מירב!

יזם ישראלי נוסף שנמצא בדרכו להצלחה בינלאומית הוא דוד ריינגוירץ, מייסד המותג "מגנקטיק". דוד פיתח מגנט חזק במיוחד המסוגל לשאת משקלים של עד כ-100 ק"ג, ועל בסיס זה פיתח מערכת תלייה מגנטית ייחודית, המאפשרת תלייה של תמונות, עבודות אמנות ומוצרים כבדי משקל על מגנט, ללא צורך בקידוחים.

בבסיס המוצר נמצאת התפישה של חופש יצירתי. "Design by desire"  במילותיו של דוד.

כמאמין בגישה של קיימות ופיתוח מוצרים ברי קיימא, טבעי היה לדוד להמציא מגנט פטנט רב פעמי במקום השימוש החד פעמי בברגים, דיבלים ומסמרים. מערכת התלייה מבוססת על התקנת לוחות פח דקים בצורה גלויה או סמויה על הקיר, ושימוש במגנטים חזקים במיוחד שעליהם ניתן לתלות. כך אין צורך בקדיחת חורים, תיקון חורים ישנים, תיקוני צבע והזעקת הנדימן בכל פעם שרוצים לתלות עבודה או לשנות את מיקומה.המערכת מאפשרת חופש וגמישות בעיצוב, ומשמשת גלריות, חנויות ובתים פרטיים לתלייה נוחה וגמישה.

את העבודות הנהדרות של גליפס ניתן למגנט בקלות, בעזרת מגנט דו-צדדי, לקיר שעליו נעשתה כבר עבודת תשתית למערכת תלייה מגנטית, וכך התשוקה לעיצוב של גליפס פוגשת את העיצוב בתשוקה של מגנקטיק.

שילוב מושלם של גאווה ישראלית כחול לבן פיתוח וייצור מקומיים משלנו המתאימים בול לתזזיתיות והאנרגיות שלנו פה, במקום הזה בו אף פעם אי אפשר לדעת מה יהיה מחר..

מקווה שנהנתן ושחידשתי לכן משהו, אשמח לשמוע מה דעתכן ועל אילו יוצרים נוספים הייתן רוצות שאספר פה.

תודה רבה על שאתן פה ועל התגובות החמות והמרגשות. נשתמע בקרוב!

מכירות מישהי שהפוסט הזה יכול לענין אותה? אל תשמרו אותו לעצמכם..

רוצות לקבל מייל כל פעם שאני מפרסמת פוסט חדש בבלוג?

כן, עדכני אותי במייל

אולי יעניין אותך גם

איך להתכונן לשיפוץ
מודל sight

מודל sight לעיצוב פונקציונלי הרמוני יפה ומדויק. אחרי הפוסטים הקודמים

דילוג לתוכן