נעים להכיר, שי דהרי, סטודיו שייקל studio shaycle

נעים להכיר, Studio Shaycle

סטודיו שייקל- שי דהרי

אחד הדברים האהובים עלי במקצוע שלי, הוא האפשרות שהוא מעניק לי לפגוש יוצרים ואמנים מוכשרים שמשתפים אותי בתהליך היצירתי שהם עושים. 

את שי דהרי, הוא שייקל המוכשר, הכרתי דרך חברתי האלופה שרון אלה. שרון שמה לה למטרה ליצור הכרויות וחיבורים בין אמנים ויוצרים, להם היא קוראת "מייקרים" (כן, כן, עשיינים בעברית..) לבין מעצבי פנים ואדריכלים, מתוך הבנה ששיתופי הפעולה הנרקמים ביניהם מאפשרים לשני הצדדים להעשיר ולהעמיק את יצירתם.

בכל מקרה, נפגשנו קבוצת מעצבות ואדריכליות (רק נשים, לא ברור לי למה..) בקציר, בסטודיו המקסים של שייקל, לשיחה על חיים ויצירה.

שי מתמחה בעבודה עם עץ ממוחזר. אבל זו הגדרה טכנית בלבד. בעיניי שי יוצר

מצאתי הרבה משותף עם שי בראיית העולם שלנו. שי אוסף חומרים שאיש לא מוצא בהם ענין ובתהליכי עבודה מרתקים הופך אותו לפריטי ריהוט יפיפיים ובעלי ערך.

כמי שלא למד עיצוב בצורה ממוסדת, שי חופשי מהגדרות וכללים, הוא חוקר את החומר ואת דרכי הפעולה האפשריות בו, עד שהוא מבין אותו לעומק.

הסטודיו שלו מבריק, נקי ומסודר וכפי ששי עצמו מעיד הוא קפדן מאוד בדרכי העבודה שלו. שי מרבה לשתף פעולה עם מעצבי פני ואדריכלים כאשר דרך העבודה שלו ייחודית. כל פריט הוא יחיד ומיוחד, ואין פריטי מדף הניתנים לרכישה.

הלקוח המעצבת ושי יוצאים למסע משותף אשר בסופו מתקבלת יצירה חד פעמית.

שי מוצא את הדרך להראות לנו את יופיים של פגמי הזמן בעץ. הוא משייף, צובע ומלטש עד שהעץ מקבל את הטיפול הנכון והמדויק, בתהליך ארוך וסזיפי, שייקל מגלה עם העץ איך הכי נכון לו להראות. לכל פיסת עץ הטיפול הייחודי לה.

הוא מכתת רגליו ברחבי הארץ, במגרשי גרוטאות, בקיבוצים, במשקים נטושים, ואוסף אביזרים משלימים ליצירותיו- אם זה ידיות, מגדרות פח, צירים או כל אביזר אחר שהוא מחזיר לחיים חדשים בעבודותיו.

העבודות היחודיות של שייקל אינן מתאימות לכל אחד. לכל רהיט יש סיפור. אצל שייקל הסיפור של החומר הוא חלק בלתי נפרד מהרהיט עצמו. מאיפה הגיע העץ, למה שימש, מה עבר עליו- הכל נוכח ברהיט המוגמר. כי כמו ששייקל אומר- כל אחד מאיתנו יחיד ומיוחד, אז איך יתכן שבתינו יהיו זהים?

ליצירת קשר עם שייקל ולעבודות נוספות הכנסו לאתר https://www.shaycle.com/ .

אני מקווה שנהנתן ושחידשתי לכן משהו, אשמח לשמוע מה דעתכן ועל אילו יוצרים נוספים הייתן רוצות שאספר פה.

תודה רבה על שאתן פה ועל התגובות החמות והמרגשות. נשתמע בקרוב!

מכירות מישהי שהפוסט הזה יכול לענין אותה? אל תשמרו אותו לעצמכם..

רוצות לקבל מייל כל פעם שאני מפרסמת פוסט חדש בבלוג?

כן, עדכני אותי במייל

אולי יעניין אותך גם

איך להתכונן לשיפוץ
מודל sight

מודל sight לעיצוב פונקציונלי הרמוני יפה ומדויק. אחרי הפוסטים הקודמים

דילוג לתוכן