חומרי גמר: שליכט

חומרי גמר: שליכט אקרילי ושליכט מינרלי

 

 מה זה שליכט?

שליכט הוא השכבה האחרונה שמיישמים על הקיר בתהליך מריחת הטיח, והוא הגימור הדקורטיבי שנותן לקיר את המראה הסופי. השליכט משמש גם כשכבת הגנה נוספת, שמצפה את הקיר, מכסה סדקים עד כ-1 מ"מ, ומבטיחה הגנה מרטיבות. ישנם שני סוגי שליכט עיקריים – שליכט אקרילי ושליכט מינרלי

 

שליכט אקרילי צבעוני
לשליכט האקרילי יש עמידות גבוהה במיוחד לפגעי מזג האוויר הישראלי, הוא מאפשר יציאת אדי מים, בעל כושר הידבקות גבוה לתשתית, גמיש ויכול לגשר על סדקים נימיים (עד 1 מ”מ). הוא שומר על הטקסטורה ואחידות הגוון שלו לאורך זמן. יש לו מראה כפרי, עם טקסטורה של חריצים וגרגרים, ניתן לרכוש אותו במגוון הגוונים של מניפות חברות הצבעים השונות, והוא מגיע  במבחר טקסטורות, מהעדינה ביותר ועד לגסה ומגורגרת מאוד

שליכט מינרלי:

טיח מינרלי הוא חומר טבעי העשוי ממינרלים שונים. הוא מעניק מראה טבעי למבנה. הטיח המינרלי מגיע כאבקה, ויש לערבב אותו עם מים וחומרים נוספים על מנת להביא אותו למצב הניתן ליישום. ניתן ליצור בטיח מינרלי מגוון טקסטורות, ממחוספס עד מוחלק.

שליכט מינרלי מגיע במספר גוונים מצומצם יחסית לאקרילי.

בכל מקרה, לפני יישום שליכט על כל הבית חובה לבצע דוגמא לבחינת הגוון והטקסטורה בשטח!

איך מיישמים טיח ושליכט צבעוני?

אמנם בדרך כלל אני בעד "עשה זאת בעצמך",  אך בכל הנוגע לטיח ושליכט, אני ממליצה בחום לתת את העבודה לאיש מקצוע. נדרשת מיומנות בתהליך העבודה ובהנחת החומר על הקיר, החלקתו ומריחתו בצורה אחידה, וכדי שהתוצאה הסופית תבטיח איטום וחיפוי מלא של הקיר וגם תיראה נהדר, כדאי לפנות לטייח מקצועי, שיעשה עבורכם את העבודה.

בית לפני טיח

התאמת גוון השליכט לצבעוניות הכללית

יישום פריימר לפני שליכט

מראה סופי

זכרו, את הגוון של השליכט, החלטה חשובה שמשפיע בצורה דרמטית על מראה הבית, ועל השתלבותו בסביבה, כדאי לקבל בראייה כוללת, תוך מחשבה על כל האלמנטים החיצוניים בבית ועל הצבעוניות והחומריות שלהם. אלומיניום החלונות, דלת הכניסה, פרגולות, מעקות, ריצוף חוץ ועוד- כולם יחד יוצרים את מראה הבית וצריכים "לעבוד" נכון יחד. 

מקווה שעזרתי, ואשמח לשמוע מכם מה עוד מענין אתכם בתחומי הבנייה השיפוץ ועיצוב הבית, ועל מה תרצו שאכתוב

שלכם

נעמה

Get in touch

מכירים מישהו שהפוסט הזה יכול לענין אותו? אל תשמרו אותו לעצמכם..

אולי יעניין אותך גם

איך להתכונן לשיפוץ
מודל sight

מודל sight לעיצוב פונקציונלי הרמוני יפה ומדויק. אחרי הפוסטים הקודמים

דילוג לתוכן