מחשבות של חורף

מחשבות של חורף..

בימים הקרים האלה, כשהקור אמיתי, נכנס לעצמות ולא עוזב בקלות, מה יכול להתאים יותר מאיזו שמיכת פליס טובה להתכרבל בה ולא לצאת?..

כל שנה בחורף אני נזכרת באחד הגלגולים הקודמים של הסטודיו שלי, לפני יותר מעשור, כשעוד עבדתי בימים כשכירה במשרד אדריכלים. האמת שכמו הרבה דברים טובים, הכל התחיל במקרה, כשרציתי לעצב לעצמי בגדים ולא הצלחתי לשכנע את התופרת לנסות לעשות דברים בדרך שונה ממה שהיא היתה רגילה לעשות. החלטתי שעדיף פשוט לעשות את העבודה בעצמי- מסקנה טפשית שאיכשהו אני תמיד מגיעה אליה מחדש.. רק בעיה קטנה עמדה ביני לבין המלתחה החדשה שראיתי בדמיוני. בעיה ממש קטנה. פצפונת. אין לי שום מושג בתפירה.

טו מייק א לונג סטורי שורט- ידע בפיסול ועיצוב דווקא יש לי, וכך ניגשתי לנושא. בחרתי לעבוד עם בדי פליס שאינם נפרמים ולכן לא חייבים תפירה, ויאללה. לעבודה.

שילוב של קיפול, גזירה וקשירה איפשר לי ליצור לעצמי קולקציה די גדולה, ומאוד מאוד כייפית, של בגדי פליס. 

את הגזרה הבסיסית הזו של אפודה עם צעיף, הפכתי יחד עם חברתי המוכשרת, המעצבת הגרפית אילה אילת, ללוגו שלי, ובהמשך לתבנית האתר, 

מה שנקרא, לחשוב מחוץ לקופסא

מפה לשם פתחתי סטודיו והשמועה עשתה כנפיים, כל כך מזמן שאפילו הפייסבוק טרם פרץ לחיינו.. לכל בגד הצמדתי תוית שונה, פשוט כי היה לי קשה לבחור..

נוסטלגיה זה נחמד, אבל בכל זאת, מה לבגדים ולאדריכלות ועיצוב פנים? באמת שאלה. בעיני זה אותו עולם, והאני מאמין שלי, שניסחתי אז לפני שנים, לא השתנה. 

מוזמנים לקרוא עוד באודות שכתבתי, אי שם ב-2005

הסטודיו שינה את פניו בשנים שחלפו מאז, וגם אני, מה לעשות… אבל אותה אהבה לעיצוב מרחבי היא שהניעה אותי מילדותי, ובכל התחנות בדרך. כמו שאומרים חכמינו בויקיפדיה (שגם היא נולדה הרבה אחרי הסטודיו..):

אַדְרִיכָלוּת או אַרְכִיטֶקְטוּרָה מוגדרת באופן מסורתי כאמנות הבנייה, כתחום העוסק בתכנון ועיצוב חללים, והיא בטווח שבין אמנות לבין הנדסת בניין. העיסוק בחלל ומרחב עשוי לכלול את הסביבה הבנויה בכללה ברמת המקרו, ועד לעיצוב פרטים ברמת המיקרו.

קשה מאוד לתחום את תחום האחריות של האדריכל מול תחומי העיסוק של בעלי מקצוע אחרים העוסקים בעיצוב המבנה ופרטיו ואף בעיצוב הסביבה והעיר. כיוון שתחום האדריכלות רחב ומכיל תחומים רבים ניתן למצוא אדריכלים המתמחים בתחום זה או אחר, כגון אדריכלי נוף, מתכנני ערים, ואדריכלי פנים… …אדריכלים מסוימים מרחיבים את תחום עיסוקם אל תחומי עיצוב נוספים, כגון עיצוב רהיטים, וזאת בשל החפיפה הרבה בין התחומים.

אז  ויקפדיה טרם הפנימה, אבל גם אופנה וטקסטיל נכנסים כיום למרחב העבודה האדריכלי, וכמו בהרבה תחומים הגבולים מיתשטשים ומוגדרים מחדש. מי יודע איפה נהיה בעוד עשר שנים?

 

 

צילום: עמרי מירון

Get in touch

מכירים מישהו שהפוסט הזה יכול לענין אותו? אל תשמרו אותו לעצמכם..

אולי יעניין אותך גם

איך להתכונן לשיפוץ
מודל sight

מודל sight לעיצוב פונקציונלי הרמוני יפה ומדויק. אחרי הפוסטים הקודמים

דילוג לתוכן