הכן ביתך לחורף-10 דברים שחייבים לעשות לפני בוא הגשמים

בין אם אתם גרים בבית פרטי או בבנין משותף, ישנן כמה פעולות שחובה לבצע לפני בוא החורף על מנת לוודא שנעבור חורף חם, יבש נעים ובטוח.

שימו לב! רוב ההמלצות פשוטות לביצוע, אך אם אצלכם הגישה לגג דורשת טיפוס בסולם, ואם אינכם מיומנים, מומלץ להעזר באנשי מקצוע.

טיפול חיצוני בבית:

1. הכנת הגג: אם בביתכם גג שטוח, יש לנקות אותו היטב מכל לכלוך שעלול לסתום את הניקוזים. באותה ההזדמנות מומלץ לנקות את הקולטים מאבק הקיץ במטלית ומים, על מנת לאפשר קליטה מירבית של קרני השמש. אם הגישה מסובכת העזרו באנשי מקצוע!
מומלץ לבצע בדיקה ותיקון של האיטום.

אם הגג הוא גג רעפים יש לבדוק שאין רעפים שזזו ממקומם או נסדקו.


2. יש לנקות את פתחי הניקוז והמרזבים מעלים ולכלוך שעלול היה לסתום אותם במהלך הקיץ והסתיו, גם בגג וגם במרפסות. מומלץ לבצע הזרמת מים במרזבים על מנת לוודא שהם אינם סתומים והמים מתנקזים בחופשיות.
3. יש לחזק מתקנים ואביזרים על הגג ומחוץ לבית כדוגמת קולטי שמש, סוככים ועציצים. לא נעים לגלות שהקולט התעופף בסופה.. אם הגישה מסובכת העזרו באנשי מקצוע.
4. יש לבצע בדיקה חיצונית לאיתור סדקים במבנה, העלולים לפגוע באיטום ולהכניס רטיבות. אם נמצאו סדקים יש לבצע תיקון ואיטום.

בתוך הבית:
5. מומלץ להכין את המזגנים לקראת המעבר מקירור לחימום. יש לנקות את הפתחים והמסננים, להעביר את המזגן ממיזוג לחימום ולקבוע את הטמפרטורה המומלצת. מומלץ לבצע בדיקה לתקינות פעולת החימום.
6. יש לבצע בדיקת תקינות לדוד החשמל על ידי הפעלתו לשעה, לוודא כי הוא אינו מקצר, ואכן מחמם את המים בזמן סביר.
מומלץ לכוון את הטרמוסטט לחיסכון בחשמל ומניעת כוויות בילדים.


7. יש לבדוק את איטום החלונות בחיבור לקיר החיצוני, ולתקן אותו במידת הצורך.
8. יש לנקות את מסילות האלומיניום בחלונות ובויטרינות ולודא שפתחי הניקוז במסילות פתוחים ונגשם יתנקז החוצה. באותה ההזדמנות מומלץ לנקות את החלונות ניקוי חיצוני מאבק הקיץ, לכניסה מירבית של אור שמש בימי החורף. אם הגישה לחלונות מבחוץ בעייתית, או שהם דורשים פירוק, אנא העזרו באנשי מקצוע.

9. לפני שאתם פורשים את השטיחים ותולים את הוילונות, מומלץ לנקות אותם ביסודיות, אחרי האיחסון בקיץ הם בוודאי מלאים באבק. גם את הרהיטים המרופדים כמו הספות והכורסאות מומלץ לנקות היטב מאבק. אתם מוזמנים לחבוט בהם להנאתכם, או להזמין אנשי מקצוע לניקוי יסודי.

10. וטיפ אחרון: להגנה על מכשירי החשמל במהלך הסופות והפסקות החשמל הנילוות להן, מומלץ להתקין מגני ברקים, המגנים על המכשירים השונים מפני נפילות מתח.

אל תחכו, החורף כבר כאן.. בצעו את הפעולות הדרושות ותהנו מחורף חם ונעים!
שלכם כמו תמיד
נעמה

לקבלת טיפים נוספים ישירות למייל הצטרפו לרשימת הדיוור

נהנתם ? אל תשכחו לשתף את החברים 🙂

אולי יעניין אותך גם

איך להתכונן לשיפוץ
מודל sight

מודל sight לעיצוב פונקציונלי הרמוני יפה ומדויק. אחרי הפוסטים הקודמים

דילוג לתוכן