נעים להכיר, חן זלקינד Zalkind – Hand Made Furniture

נעים להכיר, חן זלקינד

Zalkind - Hand Made Furniture

חן זלקינד, האיש מאחורי המותג Zalkind – Hand Made Furniture סיים בהצטיינות את לימודי העיצוב התעשייתי במכון האקדמי טכנולוגי HIT בחולון. המותג שהקים, ZALKIND, מתמחה ביצור רהיטים יחודיים בעבודת יד, ברמת גימור גבוהה בקו נקי ואלגנטי. הקולקציה הנוכחית שלו מתאפיינת בנגרות חכמה ויצירתית, כשסימן ההיכר הבולט שלו הם מחברי הלחץ המיוחדים אותם הוא מפתח מאז ימיו כסטודנט צעיר לעיצוב. 

צילום: נועה בן דוד שריקי

בעבודות החכמות של חן זלקינד התאהבתי כבר בפעם הראשונה שפגשתי אותן, ביריד צבע טרי השנה. לשמחתי לא רק העבודות מקסימות, אלא גם חן עצמו, יוצר חרוץ ומוכשר שמדבר בגובה העיניים, וכבר אז מצאנו את עצמנו משוחחים על הרעיונות והתהליכים שמניעים אותו בתהליך החיפוש והיצירה שלו.

מאז שנפגשנו, עקבתי אחרי חן בפייסבוק ובאינסטגרם, וחיכיתי להזדמנות המתאימה לשלב מעבודותיו בפרויקט שלי. תארו לכם את שימחתי כשהתבשרתי שדווקא אני, ממאות, זכיתי לקבל ממנו מדף מעוצב שהגריל בין עוקבי הדף! בחיים שלי לא זכיתי בשום הגרלה… 

אז ברור שניצלתי את ההזדמנות למפגש אחד על אחד בסטודיו שלו, להכיר קצת יותר את האיש שמאחורי הפריטים היפים, ואת הראש הייחודי שלו.

 

חן הוא בן קיבוץ גן יבנה, בו הוא חי ועובד גם כיום, ושם גם החל הרומן שלו עם עולם הנגרות. אותה הנגריה הקיבוצית בה עבד בנעוריו, היא היום הסטודיו שלו בו הוא יוצר, במו ידיו ועם עזרת חברי הקיבוץ הותיקים, את קו הרהיטים שלו, ZALKIND.

לרהיטים של ZALKIND כמה מאפיינים בולטים, ששבו את ליבי.

כאדריכלית שעוסקת רבות בפרטים וחיבורים, אני מתחברת מאוד למחברים החכמים שפיתח חן בהשראת הנגרות היפנית המסורתית. במחברים אלה מתבצע החיבור על ידי נעילה של כל החלקים אחד עם השני על ידי לחץ בלבד, ללא שימוש בדבק או ברגים. כך הוא יוצר נקודות מפגש ופרטים מרתקים ברהיט.

הסבר מפורט ניתן למצוא כאן

מאפיין בולט נוסף הוא השימוש המתוחכם בשכבות פורניר מודבקות וכבושות בתבניות אותן הוא מייצר בעצמו, על פי צרכי העיצוב שלו. הטכניקה הזו מאפשרת לו יצירת "עץ מכופף" בצורה מדויקת תוך שימוש בתכונות הטבעיות של החומר.

המאפיין השלישי, הנפלא בעיניי, הוא העיצוב הנקי והחכם, שאינו מעמיס על עצמו קישוטיות מיותרת, אך מצליח להפוך סדרת רהיטים פשוטים לכאורה, ספסל, מדף, מתלה ומראה, לתכשיט עדין וחכם בחלל.

צילום: רן קושניר

במהלך הביקור חן הראה לי מגוון עבודות נוספות שיצר במהלך השנים, בטכניקות שונות ובמגוון חומרים, הכשרון והאינטיליגנציה העיצובית נמצאים בכולן.. זה ברור, על ZALKIND עוד נשמע הרבה.. יש למה לחכות!

תודה רבה חן, על החוויה והאירוח הלבבי, וכמובן על המדף המקסים שכבר מצא את מקומו על הקיר אצלי..

לאתר של ZALKIND 

ממליצה לעקוב גם באינסטוש, ממש פה

וגם בפייס, פה

מכירות מישהי שהפוסט הזה יכול לענין אותה? אל תשמרו אותו לעצמכן..

רוצה לקבל מייל כל פעם שאני מפרסמת פוסט חדש בבלוג?

כן, עדכני אותי במייל

אולי יעניין אותך גם

איך להתכונן לשיפוץ
מודל sight

מודל sight לעיצוב פונקציונלי הרמוני יפה ומדויק. אחרי הפוסטים הקודמים

דילוג לתוכן