כמה יעלה לנו השיפוץ?

כמה יעלה לנו השיפוץ?....

IMG-20180506-WA0067

הי, אז אם כבר קראתם  פה על התהליך שיש לעבור בדרך אל התכנית הראשונית לשיפוץ. אתם בטח שואלים את עצמכם- טוב, אבל איך אדע כמה זה יעלה לי?

או…… שאלת מיליון הדולר…. 

 את אומדן עלות השיפוץ ניתן לעשות בשני שלבים.

אדריכלית מנוסה תוכל לתת אומדן ראשוני, בהתאם למורכבות הפרויקט ורמת העיצוב, ולאחר מכן יש להכין אומדן מפורט ומדויק יותר (ובכל זאת יש להבין ולזכור שאומדן, כשמו כן הוא, יכול רק לאמוד את עלות הפרויקט שתלויה בגורמים נוספים רבים. נגיע לזה בהמשך..)

קודם כל אנחנו מוודאים שהתקציב נמצא באזור האומדן המשוער. לאחר מכן אנחנו נכנסים לתכנון המפורט, שרק לאחריו ניתן יהיה לעשות אומדן מדויק יותר.

לפני הכל, עליכם להצטייד בסט תכניות.

אני מכינה סט תכניות מפורט, הכולל:

 תכניות הריסה: בהן מפורטות כל עבודות ההריסה והפירוק שיש לבצע.

תכניות בניה: בהן מפורטות כל עבודות הבניה, כולל אינסטלציה אם הפרויקט לא מאוד מסובך או אפילו שתי תכניות נפרדות אם יש צורך.

תכניות העמדה: בהן מפורטת העמדת הריהוט והנגרות.

תכניות חשמל: בהן מפורטות כל נקודות החשמל, ההדלקות וגופי התאורה.

תכניות ריצוף: המפרטות את סוגי הריצוף השונים ואופן פרישתם.

גיליונות פרישת קירות: (כן, פרישה ולא פריסה, אנחנו פורשים את הריצוף כמו מפרש, לא לפרוסות.. J  ) המפרטים את פרישת האריחים על הקירות.

 

טיפ:

על מנת לדייק ככל האפשר באומדן התקציב, כדאי לקבוע כבר בשלב זה מה יהיו מידות הריצוף, איזה סוג אסלות וברזים יבחר ואילו גופי תאורה.

אחרי שהכנתי סט תכניות מלא, אני מכינה אומדן מפורט: חומרי הגמר, המטבח והאמבטיות, ריצוף חיפויים וגופי תאורה, כולם נכנסים לטבלת אקסל ומתומחרים על פי נסיוני המקצועי ובהתאם לבחירותיהם והעדפותיהם של הלקוחות.

 

במקביל להכנת סט תכניות מפורט, אני כותבת מפרט עבודות, בו מפורטות העבודות השונות, כולל הנחיות לגבי בחירת החומרים ודרכי העבודה. מפרט זה נמסר לקבלנים יחד עם התכניות לצורך הכנת הצעת מחיר. את עלות עבודת הקבלן אנחנו מוסיפים לאומדן המפורט שהכנתי ומקבלים אומדן לעלות הפרויקט הכוללת. תמיד חשוב להשאיר סך של כ20% מאומדן הפרויקט לטיפול בנושאים בלתי צפויים שנוטים להתרגש עלינו במהלך שיפוצים.

איך נבחר בסופו של דבר את הקבלן שנפקיד בידיו את מלאכת השיפוץ?

על כך בפעם הבאה..

ואם גם אתם רוצים להתחיל שיפוץ,
אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ולקבוע פגישת ייעוץ.

פשוט הרימו לי טלפון 054-7910900 
ואחזור אליכם בהקדם

נהנתם מהמאמר הזה? שתפו אותו עם חברים 🙂

אולי יעניין אותך גם

איך להתכונן לשיפוץ
מודל sight

מודל sight לעיצוב פונקציונלי הרמוני יפה ומדויק. אחרי הפוסטים הקודמים

דילוג לתוכן