השראה או פנטזיה?

טעויות גדולות שגורמות לחריגות בלוח הזמנים ובתקציב- חלק 2.

השראה או פנטזיה?

הרבה פעמים מגיעים אלי לקוחות עם תיקיות עמוסות תמונות או לוחות השראה שאספו לקראת השיפוץ בפינטרסט, בהם שלל תמונות של בתים מופלאים מכל העולם.

הרבה פעמים התמונות יפייפיות, אבל אני מתקשה להבין מה בדיוק ההשראה שהם לוקחים מהן. האם אלה הצבעים? אולי החומרים? ואולי החלל הגבוה והמרשים?

להציף את עצמנו בהשראה מהפינטרסט ומז'ורנאלים.

זה לפעמים כמו לרצות להיות כמו בר רפאלי כשאת..  אה..  לא.

לוח השראה או אוסף של דימויים ויזואלים הוא חלק חשוב בתקשורת בינכם למעצבת או האדריכלית שלכם. חלק מהתקשורת נעשה בצורה מילולית, וחלק חשוב נעשה בתקשורת בלתי מילולית דרך דימויים ותמונות. כמו כל שפה, גם לשפה זו יש מבנה וכללים, וכדאי להכיר אותם. כשאתם מסתכלים על הלוח שלכם, מה הוא אומר לכם? נסו לדייק זאת במילים ותגלו שזה לא תמיד כל כך פשוט..

 

לוח השראה ששיתפה איתי לקוחה. מה רואים כאן? מה היא מנסה לומר לי?

כשאני עוברת עם לקוחות על לוחות השראה שהם מביאים איתם, אנחנו מנתחים אותם יחד כדי להבהיר גם להם וגם לי על מה מדובר. הרבה פעמים אני נתקלת בלוחות שמלאים בתמונות נהדרות אך בלתי רלוונטיות לחלוטין, וזה ממש חבל. מה הופך דימוי שנאסף בקפידה מהשראה מבורכת לפנטזיה שלא תורמת לפרויקט ואפילו מחבלת בו?

🔹 פנטזיה:

  • אי התאמה בסיסית של הנכס הקיים למצולם
  • אי התאמה לישראל (אקלים, זמינות)
  • סטנדרט בנייה גבוה ולא רלוונטי

לדוגמא, פה משמאל, החלל הכפול נהדר אבל אם אין לנו בבית כזה, כדאי לקחת בחשבון שהחלל אצלנו יתקבל אחרת לגמרי..  גם חזית הזכוכית האטומה שאינה ניתנת לפתיחה בין הפנים לחוץ, אלמנט אלגנטי מקסים, פחות יתאים למזג האויר ולמזג האנשים כאן בארץ. (סקנדינביה וזה..) ולסיום, כלל שיעזור לכם להתמקד- בידקו איזה מכוניות יש לכם בחניה, ותשליכו על רמת הגימור של הבית. מרצדס? סטנדרט בנייה גבוה עם כל הפינוקים. מאזדה? פחות. הבנתם.

סלון ישראלי במושב צלפון 

     עיצוב פנים: נעמה עילם  צילום: שירן כרמל    

🔹השראה:

  • חלל דומה במימדיו לנכס הקיים לשיפוץ
  • תואם לאקלים הישראלי
  • חומרים זמינים בארץ
  • ניתוח מושכל של תמונות ההשראה
  • בניית לוח חומרים וגוונים

נסו לנתח את לוח ההשראה ולהגיע להגדרה של חומרים, צבעוניות והלך רוח, אלה יהיו הדברים שינחו בהמשך את תהליך העיצוב מחדש של הבית שלכם.

נהנתם מהמאמר? שתפו אותו עם חבר..

אני לא כותבת הרבה, אבל כשאני כבר כותבת זה..

בדרך כלל אחד המאמרים הכי מקיפים ופרקטיים על עיצוב פנים, שיפוצים ויצירה ישראלית. רוצה שאעדכן אותך על המאמר הבא שיוצא? אשמח לצרף אותך לקהילה שלי.

אהבת את המאמר? הנה עוד כמה מומלצים:

אולי יעניין אותך גם

איך להתכונן לשיפוץ
מודל sight

מודל sight לעיצוב פונקציונלי הרמוני יפה ומדויק. אחרי הפוסטים הקודמים

דילוג לתוכן