הצבע הנכון לבית שלכם

הצבע הנכון לבית שלכם

פעמיים בשנה, לפני ראש השנה ופסח, נתקפים בני המשפחה שלי באי שקט.. 

יש מי שמקבל את השנה החדשה עם רשימת מטרות ויעדים, יש מי שחודש לפני הסדר מתכנן את ארוחת החג, סדר היושבים וצבעי המפיות, ויש מי שכמונו, נכנס לפני החג למצב התחדשות, זאת אומרת צביעת הבית..

ימים לפני, האיש כבר מתחיל להתארגן, ניילונים, מברשות, מסקינגטייפ.. הצביעה החצי שנתית מתקרבת.. אנחנו מתחילים ללכת סביבו על קצות האצבעות, ויודעים ששקט לא יהיה פה עד שהוא יסיים לשפכטל, לשייף ולצבוע את כל הדורש תיקון.

למה צביעה חצי שנתית אתם שואלים?אה, זה פשוט הופך את הפרויקט להרבה יותר ידידותי, כשכל פעם מתמקדים בחלק אחר של הבית.

אם שאלתם את עצמכם מה החלק שלי בטרפת הצביעה, אני אסביר. אני לא מפריעה. מסתלקת מהבית עד שהכל גמור. נסיכה..

אבל בכל זאת, אי אפשר בלי לתת כתף למאמץ המשפחתי, אז מה בכל זאת?

מספרים.

אני נותנת את מספרי הגוונים.

תקציר לממהרים:

אפילו שזה קצת מבאס ולפעמים יכול להרגיש מיותר, אל תוותרו על צביעת דוגמאות צבע על קירות הבית. למה? כי צבעים הם קסם עדין שמושפע מאוד מהסביבה. צבע משתנה בהתאם לתאורה ולחומרים שבחדר, ובכל חדר הגוון יראה לנו מעט אחרת.

הגוונים המומלצים שלי:

is0001 Hint of Vanilla  של נירלט  

צבע בגוון לבן חם מואר ועשיר, שמתחבר לכל סקלת גוונים ומתאים כמעט לכל בית. 

אפור ערפילי  nwc042  של נירלט

צבע לבן אפרפר חם ועדין שהולך נפלא עם גוונים אפורים, שחור, לבן ועץ טבעי. 

Ow528p matinee  של טמבור

צבע לבן חם ועמוק, עם נגיעת מוקה, שמשתלב נפלא עם אפורים חמים, שמנת ופלטות צבעים טבעיות. 

כי לבחור צבע לקירות הבית זו אמנות..  יש לבן ויש לבן.. 

זאת אומרת קטלוג שלם של לבנים.. יש לבנים אפרפרים, צהבהבים, תכלכלים ולכל אחת מחברות הצבע ( טמבור, נירלט, בנג'מין מור) יש קטלוג עם עשרות גוונים של לבן.  לבחירת גוון הצבע יש משמעות עצומה. ישנם גוונים שיעבדו טוב עם החלל הריצוף והריהוט , ויש כאלה שממש לא.

נתקלתי במהלך השנים במספר פרויקטים שבהם גוון הצבע הלבן על הקירות היה הבעיה העיקרית של הבית, לפעמים בלי שהלקוחות עצמם ידעו לשים את האצבע על הבעיה. " משהו נורא מפריע לי".. "חסר לי צבע בבית".. "השמנת הזו עולה  לי על העצבים, לא יכול לראות את זה יותר".. אז לא, הבעיה לא בשמנת של הרהיטים והדלתות, אלא בשילוב של רצפת הפרקט הכתמתמה עם הקירות הצהבהבים, אווץ'..

אין דבר יותר מעצבן מלצבוע את כל הבית ולגלות בסוף שהגוון לא מוצלח וצריך לצבוע שוב.. רוצים להמנע מטעויות וללמוד את הסודות של האדריכלים? אני פה לשתף מספר טיפים מנצחים.

לפני הכל, אם אתם רוצים לדעת מה הגוון הקיים היום בבית, הסתכלו על החיבור של הקיר עם התקרה. ברוב המקרים התקרה צבועה בפוליסיד לבן (מה שנקרא extra white ) ובמפגש עם הקיר ניתן לראות את גוון הקיר ביחס ללבן המוחלט.

לפני הכל, אפילו שזה קצת מבאס ולפעמים יכול להרגיש מיותר, אל תבחרו גוון בלי לוודא את התאמתו לבית. איך? הזמינו בחנות חומרי הבנין כמות צבע קטנה מהגוון שאתם רוצים, וציבעו את הקיר. אל תוותרו על צביעת דוגמאות צבע על קירות הבית. למה? כי צבעים הם קסם עדין שמושפע מאוד מהסביבה. צבע משתנה בהתאם לתאורה ולחומרים שבחדר, ובכל חדר הגוון יראה לנו מעט אחרת. במניפת הגוונים הריבועים קאנים מאוד וקשה להתרשם מהצבע, לכן כדאי להזמין עד שלוש דוגמאות גוון שונות ולהחליט סופית במקום.

עם השנים והנסיון אספתי לי כמה גוונים מנצחים שאני יודעת שיתקבלו יפה כמו שאני רוצה, ואני שמחה לשתף אתכם בניסיוני.

הגוונים המומלצים שלי:

is0001 Hint of Vanilla  של נירלט.   

צבע בגוון לבן חם מואר ועשיר, שמתחבר לכל סקלת גוונים ומתאים כמעט לכל בית. אני משתמשת בו הרבה יחד עם גוון  ral 9001 לאלומיניום, כשאני רוצה ליצור מראה קיר אחיד עם דגש על הנוף ופחות על מסגרות החלונות.

אפור ערפילי nwc042  של נירלט

צבע לבן אפרפר חם ועדין שהולך נפלא עם גוונים אפורים, שחור, לבן ועץ טבעי. נותן אור לבית מבלי להוסיף צהבהבות ומתקבל מאוד יפה בשימוש עם פנלים לבנים. מאזן נהדר גוונים חמים ומעניק המון שקט ואווריריות לבית.

 

Ow528p matinee  של טמבור

צבע לבן חם ועמוק, עם נגיעת מוקה, שמשתלב נפלא עם אפורים חמים, שמנת ופלטות צבעים טבעיות. גוון כהה מעט המתאים לחדרים מוארים עם ריצוף בגוונים חמים. פחות מתאים לאפורים קרים כמו בטון חשוף.

Ow528p matinee  של טמבור

יש עוד גוונים נהדרים, הכל תלוי בצבעוניות האהובה עליכם ובטעמכם,  אז שתפו אותי, מה בחרתם? והאם גם אצלכם צובעים את הבית כל חצי שנה?…

אני לא כותבת הרבה, אבל כשאני כבר כותבת זה..

בדרך כלל אחת המאמרים הכי מקיפים ופרקטיים על עיצוב פנים, שיפוצים ויצירה ישראלית. רוצה שאעדכן אותך על המאמר הבא שיוצא? אשמח לצרף אותך לקהילה שלי.

נהנתם מהמאמר? שתפו אותו עם חבר..

אהבת את המאמר? הנה עוד כמה מומלצים:

מוזמנים להצטרף אלי ברשתות

אולי יעניין אותך גם

איך להתכונן לשיפוץ
מודל sight

מודל sight לעיצוב פונקציונלי הרמוני יפה ומדויק. אחרי הפוסטים הקודמים

דילוג לתוכן