נעים להכיר, קובי סיבוני

נעים להכיר, קובי סיבוני

Koby Sibony - Metal Wire Designer

צילום: ארז חיים

"קובי סיבוני מפסל בחוט ברזל, רושם באוויר, בקו שעוביו מילימטר אחד. החומר הפשוט הפך עבורו ליסוד היצירה – האטום שממנו מורכב יקום האפשרויות הבלתי מוגבלות שלו. ממנו הוא מקים יצורים ודמויות, מעניק להם נפח ומפיח בהם חיים דמיוניים. ראשיתם בדמיון שלו ואחריתם בדמיונם של הצופים, הטוענים אותם במשמעות משלהם."

( במילותיה המדויקות של האוצרת חגית פלג רותם)

 

קובי סיבוני, אמן ומעצב בחוט ברזל. בוגר המסלול לעיצוב תעשייתי בבצלאל בהצטיינות ואיש מקסים ביותר.

הכרנו אי שם בשנת 2013. הכרנו אני והעבודות שלו אני מתכוונת.

זה קרה במהלך סוף שבוע משפחתי בצפון, כשביקרנו תערוכה גדולה  בחצור הגלילית. התערוכה הענקית, אותה אצרה טלי בן נון, התפרשה על פני מתחם בית ספר גדול, מסדרונות וכיתות וחללים מלאים אמנות איכותית של אמני הצפון.

קיר אחד תפס אותנו במיוחד, את כולנו- ילדים ומבוגרים. בקיר הזה הוצג אוסף כלי נגינה, משורטטים במרחב באיור עדין ומדויק בחוט ברזל. 

זו היתה התאהבות ממבט ראשון.

לימים למדתי שקובי סיבוני, אמן חוט הברזל הוא קיבוצניק צעיר (שנראה עוד הרבה יותר צעיר) החי ויוצר בקיבוץ לוחמי הגטאות שבצפון. 

קובי נולד בחיפה, ובילדותו בילה שעות באיסוף זבל תעשייתי בחוף הים, ובמשחק יצירתי בחלקי פלסטיק וחוטי ברזל. כשגדל, ואוסף העבודות שלו עימו, רשמו אותו לבצלאל גיסו ואחותו שהבחינו בכשרון הגדול שלו.

הוא למד במסלול לעיצוב תעשייתי, וסיים בהצטיינות, אך בעודו לומד ומתפתח, נשאר נאמן לדרך היצירתית המיוחדת לו, וממשיך עד היום בחקר הקו המרחבי שלו. 

בשנים שעברו מאז סיים את לימודיו הציג קובי במספר רב של תערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל, וכשש (!) תערוכות יחיד.

עבודתו ה"מחווה לראצ'יק של אריה ארוך"  אף הוצגה בתערוכה "צורת הדבר" שאצרו יונה פישר ואמיתי מנדלסון,  בגלריה לאמנות ישראלית במוזיאון ישראל.

צילום: ליאור חורש

אבל אז, כשרק הכרנו, לא ידעתי את כל זה.. רק זכרתי את העבודות היפות ואת שמו של קובי, וחיכיתי להזדמנות המתאימה לפנות אליו. זו הגיעה כשנתבקשתי לעצב בית עבור משפחה צעירה בקיבוץ כפר מנחם. 

בבית היה מסדרון ארוך, ומעליו סקיי לייט גדול דרכו נכנס אור השמש והאיר את החלל. אחד מקירות המסדרון, גבוה וארוך, נראה היה לי ממש מושלם לעבודה של קובי.

 

יצרתי איתו קשר וביקשתי ממנו ליצור עבודה עבור החלל הזה, בהתאמה אישית לבני המשפחה. הוא שלח לנו מספר כיוונים אפשריים והמשפחה בחרה להתמקד בעולם החרקים המופלא שהוא יוצר.

תמונות של החלל נשלחו ממני אליו, וסקיצות לעבודות ממנו אלינו, ובסופו של התהליך המשותף, בו לקחו חלק גם ילדי המשפחה, תפשה את מקומה על הקיר משפחה נפלאה של חרקים, שנתלו בקפידה ותשומת לב על ידי קובי עצמו.

לאחרונה החל קובי להעביר סדנאות יצירה יחודיות, בחוט ברזל כמובן, סדנאות חוויתיות בהן הוא שם את הדגש על התהליך היצירתי ופחות על התוצאה המוגמרת.

קבוצת מעצבות שאני חברה בה נדלקה על הרעיון, ומהר מאוד מצאנו לנו מקום ומועד נוח לכולן, ונפגשנו לשלוש שעות של הרפתקאה יצירתית.

הסדנה היתה מאוד מאוד מוצלחת, והתגלתה כמתנה איכותית שהענקנו לעצמיו באמצע החיים ושגרת העבודה השוטפת שלנו.

היא התקיימה בחלל המדהים של נדיה ברמת השרון,  שארחה אותנו בנדיבות רבה. אלה היו שלוש שעות של יצירה טהורה, כיף נינוח ואיכותי, והיה ממש מרתק לראות איך כל אחת מאיתנו למדה את החומר, התמסרה לו והלכה לכיוון אחר לגמרי. 

מאז פנו אלי כמה חברות ועוקבות וביקשו להצטרף בפעם הבאה, אז למרות שלא תכננתי, אני מרימה את הכפפה ומארגנת סדנה נוספת. מי מכן שמעונינת לקבל פרטים על הסדנה  מוזמנת לשלוח לי הודעה כאן למטה, ואחזור אליה. אפשר גם בווטסאפ 054-7910900

 

את עבודות של קובי ניתן לרכוש במיטב חנויות העיצוב הישראלי בארץ, וגם אצלו בסטודיו שנמצא בקיבוץ לוחמי הגטאות, או דרך האתר או דף הפייס.

כל הפרטים ממש פה למטה.

לאתר של Koby Sibony

ממליצה לעקוב גם באינסטוש, ממש פה

וגם בפייס, פה

רוצה לקבל מייל כל פעם שאני מפרסמת פוסט חדש בבלוג?

כן, עדכני אותי במייל

אז מה היה לנו?..

נעים להכיר- מרב רינגל "glyps" ודוד ריינגוירץ "magnektik"

נעים להכיר- שי פרי

נעים להכיר- סטודיו שייקל- שי דהרי

נעים להכיר- חן זלקינד

נעים להכיר- Studio Junktion

מכירות מישהי שהפוסט הזה יכול לענין אותה? אל תשמרו אותו לעצמכן..

אולי יעניין אותך גם

איך להתכונן לשיפוץ
מודל sight

מודל sight לעיצוב פונקציונלי הרמוני יפה ומדויק. אחרי הפוסטים הקודמים

דילוג לתוכן